Op donderdagmiddag 20 juli ontmoetten de deelnemers aan de pilot Welzijn op Recept (de ‘Koplopersgroep’) elkaar tijdens een eerste leerbijeenkomst, waarvan er de komende twee jaar nog zo’n zeven zullen plaatsvinden. Deelnemers zijn zes groepen van professionals uit huisartsen(praktijken), welzijnsorganisaties, regio-organisaties en gemeenten uit de Zorg en Zekerheid regio’s Amstelland, Rijn en Duin, Kaag en Braassem en Haarlemmermeer.
Na kennismaking gingen de deelnemers van elke groep met elkaar in gesprek over de stand van zaken met betrekking tot Welzijn op Recept in hun eigen regio en formuleerden zij hun gezamenlijke ambities voor de komende twee jaar.
De pilot is een initiatief van Zorg en Zekerheid en het Landelijk Kenniscentrum Welzijn op Recept. Eerder tekenden de deelnemers een intentieverklaring, waarin zij de belofte doen zich actief in te zetten voor meer Welzijn op Recept in hun gemeente.
De koplopers van Haarlemmermeer, van links naar rechts: Margareth de Jong (Zorggroep Haarlemmermeer), Jacky Loobeek (praktijkmanager Medisch Centrum Hoofddorp), Chantal Slotemaker (sociaal makelaar Stichting MeerWaarde), Martine Verwijs (huisarts Medisch Centrum Hoofddorp) en Egwin Heins (Stichting MeerWaarde).